
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Switching Frequency | 65 kHz |
| Max Input Voltage | 25 V |
| Min Input Voltage | 10 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Output Voltage | 15.5 V |
| Topology | Flyback |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Current | 350 mA |
| Quiescent Current | 5 µA |
| Function | Power Management |
Stock: 407
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42192
Ext.Price$0.42192
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42192 | $0.42192 |
| 10 | $0.33418 | $3.34180 |
| 25 | $0.30484 | $7.62100 |
| 50 | $0.27808 | $13.90400 |
| 100 | $0.25366 | $25.36600 |
| 300 | $0.24276 | $72.82800 |
| 500 | $0.23232 | $116.16000 |
| 1000 | $0.22009 | $220.09000 |
